Správny prísun vitamínov a minerálov v tehotenstve je mimoriadne dôležítý pre matku aj pre vývoj bábätka.  Výživové doplnky Pregna Bio Select 1 a Pregna Bio Select 2 sú starostlivo zostavené tak, aby obom nič nechýbalo a s prihliadnutím na fakt, že potrebné vitamíny a minerály je možné zabezpečiť dodržaním pestrého jedálnička. Navyše, vysoké množstvá mnohých vitamínov nemusia byť v období tehotenstva bezpečné. PBS 1 a PBS 2 preto obsahujú len také zložky,  ktoré sú potrebné vo zvýšenej miere a v takom množstve, ktoré dorovnáva bežný príjem vitamínov v strave.

V tehotenstve sa zvyšuje objem krvi až o 30 %. Ženský organizmus je kvôli svojej reprodukčnej sústave a poslaniu donosiť zdravé dieťa viac závislý na kolísaní potrieb denného príjmu železa. Únava, bledosť, padanie vlasov 
a lámanie nechtov sú signály, ktorými telo dáva najavo nedostatok železa v krvi.  Výživový doplnok Globifer® forte obsahuje fortifikované prírodné hémové železo, ktorého hlavným benefitom je,  že zabezpečí dostatocný príjem železa bez nežiadúcich vedľajších účinkov.  Viac na www.globifer.sk alebo sa informujte u svojho gynekológa. 

Magnézium je mimoriadne dôležitý minerál pre správne fungovanie ľudského organizmu, obzvlášť v obdobiach, kedy je na neho kladená vyššia fyzická alebo psychická záťaž. Zvýšená únava, kŕče v nohách či pocity „tvrdnutia bruška“ sú častým javom obzvlášť v posledných mesiacoch tehotenstva. Váš gynekológ Vám môže odporučiť doplnenie magnézia formou výživových doplnkov. 

Kedy môže magnézium pomôcť? 

Pri zvýšenom vyčerpaní a únave
K správnemu fungovaniu svalov a nervového systému
Vitamíny skupiny B obsiahnuté vo Femagyn komplex prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnej funkcii psychiky, k správnemu fungovaniu nervového systému a k zníženiu vyčerpania a únavy. Zinok je skvelý antioxidant, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k správnej premene sacharidov. Zohráva dôležitú v správnom fungovaní imunitného systému.